FONDURI NERAMBURSABILE PENTRU CRESTEREA PERFORMANTEI ENERGETICE A INFRASTRUCTURII CLADIRILOR REZIDENTIALE DIN MUNICIPIUL GIURGIU

Fonduri nerambursabile pentru creșterea performanței energetice a infrastructurii clădirilor rezidențiale din municipiul Giurgiu

În data de 4 iunie, Liviu Gabriel Mușat, directorul Agenției pentru Dezvoltare Regională Sud Muntenia, a semnat alături de Nicolae Barbu, primarul municipiului Giurgiu, contractul de finanțare aferent proiectului „Lucrări de intervenție pentru creșterea performanței energetice a blocurilor de locuințe, municipiul Giurgiu, Ansamblul 3”. Aplicația, a cărei valoare totală este de peste 5,2 milioane de lei, a obținut finanțare nerambursabilă prin Programul Operațional Regional 2014-2020, în cadrul Axei prioritare 3 – „Sprijinirea tranziției către o economie cu emisii scăzute de carbon”, Prioritatea de investiții 3.1 – „Sprijinirea eficienței energetice, a gestionării inteligente a energiei și a utilizării energiei din surse regenerabile în infrastructurile publice, inclusiv în clădirile publice, și în sectorul locuințelor”, Operațiunea A – Clădiri rezidențiale.

Ultima modificare: 05.06.2019 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul SĂPTĂMÂNA PREVENIRII CRIMINALITĂȚII